Kadirli OSB’de ki işyerlerine ziyaret

25.09.2018

539 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kadirli OSB’de ki işyerlerine ziyaret

OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü yetkilileri, Kadirli’de faaliyet gösteren firmaları ziyaret ederek kurum hizmetleri ve istihdam teşvikleri hakkında işverenlere bilgi verdi.

Osmaniye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ve beraberindekiler, ilk olarak Kadirli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı ve aynı zamanda Üçyüz Fıstıkçılık sahibi Yasin Tatlı’yı ziyaret etti. Ardından iplik sektöründe faaliyet gösteren ve kadın istihdamıyla öne çıkan BONİP Firması ile konfeksiyon üzerine faaliyet gösteren Birteks Tekstil Fabrikasını gezildi.
Ziyaretlerde İŞKUR yetkilileri, istihdam teşviklerinin yanı sıra Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında açılan kurslar hakkında da bilgilendirmede bulundu. İşverenlerin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla hem teorik hem de pratik eğitimin bir arada verildiği  MEGİP kursları, tüm detayları ile işverenlere anlatıldı.
İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, işyeri ziyaretlerinin önemine değinerek, “Biz İŞKUR olarak iş arayanla işveren arasında arabuluculuk misyonunu üstlenmiş bir kurumuz. Bu misyonu yerine getirmek için yaptığımız hizmetlerden birisi de işveren ziyaretleri. Kadirli’de yaptığımız işyeri ziyaretlerinde Birteks tekstil firması İŞKUR kanalıyla 100 kişilik eleman talebinde bulundu. 20 makine dikişçi, 20 el dikişçi, 20 ütücü, 20 kalite kontrolcü ve 20 konfeksiyon işçisi mesleğinde alınan toplam  100 kişilik  talep, işyeri ziyaretlerinin verimli geçtiğini ve amacına ulaştığını gösteriyor” dedi.
Kadirli OSB’deki ziyarete İl Müdürü Altunkaynak’ın yanı sıra  İl Müdür Yardımcısı Yunus Emre Akalın ve  Kadirli Hizmet Merkezi Şube Müdürü Abdülhamit Yıldırım da  katıldı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.